szukaj start |  produkty |  pliki |  kontakt

Produkty Dunkermotoren

PROGRAM MAGAZYNOWY
Silniki DC (G/GR)
Silniki BLDC (BG)
Silniki liniowe ServoTube (DLS)
Silniki AC (KD/DR)
Silniki żaluzjowe (D)
Przekładnie planetarne (PLG)
Przekładnie ślimakowe (SG)
Elektronika sterująca (BGE)
Hamulce (E)
Tachogeneratory (TG)
Enkodery magnetyczne (ME)
Enkodery inkrementalne (RE)
Enkodery absolutne (AE)
Akcesoria

Przekładnie planetarne (PLG)

Do komponowania napędów z silnikami DC i AC w systemie modularnym produkowane są przekładnie planetarne PLG i ślimakowe SG w kilku różnych rozmiarach i o wielu przełożeniach.Dzięki możliwości wykonywania silników DC z różnymi napięciami pracy możliwe jest dopasowanie kombinacji silnika z przekładnią do praktycznie dowolnej prędkości obrotowej.Przekładnie planetarne mają wyższą sprawność od pozostałych przekładni i dlatego są zalecane do stosowania z silnikami DC i BLDC.*) dostępny przy ilościach projektowych


PLG22 przekładnie planetarne

Kompaktowa przekładnia planetarna o średnicy 22mm przygotowana do współpracy z silnikami DC produkowanymi przez firmę Dunkermotoren GmbH. Koła planetarne wykonane są ze stali. Reduktory tego typu wykonywane są w zakresie przełożeń od 4:1 do 245:1.Dostępne przełożenia oraz sprawności przy poszczególnych przełożeniach zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 30Ncm ( jeden stopień), 45Ncm (dwa stopnie), 60Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 12N, osiowa – 5N.


PLG30 przekładnie planetarne

Kompaktowa przekładnia planetarna o średnicy 30mm z zębatkami wykonanymi z tworzywa sztucznego przygotowana do współpracy z silnikami DC produkowanymi przez Dunkermotoren GmbH.Reduktory z tej rodziny wykonywane są w zakresie przełożeń od 4,5:1 do 400:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności przy poszczególnych przełożeniach zamieszczone są w karcie katalogowej produktu.Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 40Ncm (jeden stopień), 80Ncm (dwa stopnie), 180Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 24N, osiowa – 10N.


PLG30H - Low Noise

Kompaktowa przekładnia planetarna o średnicy 30mm z zębatkami wykonanymi z tworzywa sztucznego przygotowana do współpracy z silnikami DC produkowanymi przez Dunkermotoren GmbH.Produkt wykonany w wersji low noise (cichobieżny), który zalecany jest do stosowania przede wszystkim w aparaturze medycznej, automatyce budynków (rolety, siłowniki uchylające okna). W tego typu aplikacjach bardzo ważnym wskaźnikiem jest jak najmniejszy hałas wynikający z zastosowanego napędu.Reduktory z tej rodziny wykonywane są w zakresie przełożeń od 4,5:1 do 575:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu.Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 40Ncm (jeden stopień), 80Ncm (dwa stopnie), 180Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 24N, osiowa – 10N.Produkt jest dostępny przy ilościach projektowych (minimum 100 sztuk jednorazowego zamówienia).


PLG32 przekładnie planetarne

Kompaktowa przekładnia planetarna o średnicy 32mm przygotowana do współpracy z silnikami DC i BLDC znajdującymi się w ofercie Dunkermotoren GmbH.Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4,5:1 do 1012,5:1.Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 40Ncm (jeden stopień), 150Ncm (dwa stopnie), 400Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 100N, osiowa – 30N.


PLG32H - Low Noise

Kompaktowa przekładnia planetarna o średnicy 32mm przygotowana do współpracy z silnikami DC i BLDC znajdującymi się w ofercie Dunkermotoren GmbH.Produkt wykonany w wersji low noise (cichobieżny), który zalecany jest do stosowania przede wszystkim w aparaturze medycznej, automatyce budynków (rolety, siłowniki uchylające okna). W tego typu aplikacjach bardzo ważnym wskaźnikiem jest jak najmniejszy hałas wynikający z zastosowanego napędu.Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4,5:1 do 1012,5:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 40Ncm (jeden stopień), 150Ncm (dwa stopnie), 400Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 100N, osiowa – 30N.


PLG42K przekładnie planetarne

Przekładnia planetarna wykonana w obudowie z tworzywa sztucznego, która jest dostępna wyłącznie dla ilości projektowych (minimum 100 sztuk jednorazowego zamówienia).Może ona współpracować z silnikami DC i BLDC znajdującymi się w ofercie Dunkermotoren GmbH. Oś wyjściowa umieszczona jest w łożysku kulkowym. Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4:1 do 512:1.Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 70Ncm (jeden stopień), 130Ncm (dwa stopnie), 300Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 230N, osiowa – 150N.


PLG42S

Przekładnia planetarna wykonana w stalowej obudowie o średnicy 42mm. Może ona współpracować z silnikami DC i BLDC znajdującymi się w ofercie Dunkermotoren GmbH. Oś wyjściowa umieszczona jest w łożysku kulkowym. Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4:1 do 512:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą przenieść przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 90Ncm (jeden stopień), 600Ncm (dwa stopnie), 1400Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 250N, osiowa – 150N.

PLG52.0 przekładnie planetarne

Przekładnia planetarna wykonana w stalowej obudowie o średnicy 52mm. Może ona współpracować z silnikami DC i BLDC produkowanymi przez firmę Dunkermotoren GmbH. W połączeniu z silnikami typu GR53 lub BG65 tworzy zwarty i kompaktowy moduł napędowy.Oś wyjściowa jest łożyskowana kulkowo. Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4,5:1 d0 512:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu.Maksymalne ciągłe momenty, które mogą być przenoszone przez przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 120Ncm (jeden stopień), 800Ncm (dwa stopnie), 2400Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 350N, osiowa – 500N.


PLG52H - Low Noise

Przekładnia planetarna wykonana w stalowej obudowie o średnicy 52mm. Może ona współpracować z silnikami DC i BLDC produkowanymi przez firmę Dunkermotoren GmbH. Specjalne wykonanie w wersji Low Noise (cichobieżna), które jest dedykowane do aplikacji medycznych (Automatyka łóżek, stołów operacyjnych, itp.) oraz w inteligentnym budownictwie. W połączeniu z silnikami typu GR53 lub BG65 tworzy zwarty i kompaktowy moduł napędowy. Oś wyjściowa jest łożyskowana kulkowo. Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4,5:1 do 512:1. Szeroki zakres dostępnych przełożeń stwarza możliwość trafnego dostosowania modułu do wymagań aplikacji. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą być przenoszone przez przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 120Ncm (jeden stopień), 800Ncm (dwa stopnie), 2400Ncm (trzy stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 350N, osiowa – 500N.

PLG60 - Low Noise

Przekładnia planetarna w stalowej obudowie o średnicy 60mm wykonana w wersji Low Noise charakteryzuje się przede wszystkim niskim poziomem hałasu generowanego przez jej elementy. Może ona współpracować z silnikami DC i BLDC produkowanymi przez firmę Dunkermotoren GmbH.Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 3:1 do 70:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą być przenoszone przez przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 500Ncm (jeden stopień), 2500Ncm (dwa stopnie). Siła promieniowa przyłożona do osi wyjściowej nie może przekroczyć 350N, osiowa – 500N.


PLG63

PLG75

Największa przekładnia planetarna znajdująca się w ofercie Dunkermotoren GmbH przeznaczona do przemysłowych aplikacji, w których występują stosunkowo duże obciążenia. Średnica przekładni wynosi 75mm. Jej oś o wymiarach 19h7x49mm umieszczona jest w łożysku kulkowym. Reduktory z tej rodziny są wykonywane w zakresie przełożeń od 4:1 do 710,5:1. Dostępne przełożenia oraz sprawności zamieszczone są w karcie katalogowej produktu. Maksymalne ciągłe momenty, które mogą być przenoszone przez przekładnie są uzależnione od ilości stopni przełożenia i wynoszą odpowiednio: 2500Ncm (jeden stopień), 12000Ncm (dwa stopnie), 160000Ncm (trzy stopnie). Siły promieniowa i osiowa przyłożone do osi wyjściowej nie może przekroczyć 1000N.

silniki BLDC
start |  produkty |  pliki |  kontakt
© P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c.